Описание
Предки німецьких вівчарок пасли овець і полювали на борсуків.
У світі існує понад чотири сотні порід собак. Кінологи поділяють їх на чотири види: службові, мисливські, декоративні та бойові.
Предки німецьких вівчарок пасли овець і полювали на борсуків
Деякі собаки, як-от ірландський сеттер, російський спанієль, лайка, можуть бути і мисливцями, і службовими. Універсальними є також німецькі та східноєвропейські вівчарки. Про особливості цих порід ми попросили розповісти інструктора-кінолога Володимира Корнелю.
Німецька вівчарка однаково добре може служити собакою-компаньйоном, захисним, розшуковим, службовим і вартовим. Споконвіків вона допомагала пастухам випасати вівці. Завдяки розуму й винятковому характеру німецьких вівчарок частіше за інших використовують для охорони державних кордонів та для служби в армії (у воєнний час через вогонь і мінні поля вони переносили повідомлення). Ці собаки рятують людей у воді, в горах, при пожежах, супроводжують сліпих.
Подруга, у якої жила німецька вівчарка, розповіла, що якось її Карата забули в лісі (батьки поверталися додому автомобілем). Лише ввечері зауважили, що чотирилапий зник. Де тільки його не шукали. Наступного дня комусь спало на думку піти в ліс на те місце, де залишили тварину. Карат сидів там непорушно – стеріг забуту куртку.
“Коли Карат був маленьким, батько взяв його з собою на гриби, - розповідає Оксана. - Коли сумка була повна, поклав її біля дерева й пішов далі. Чоловік, який проходив повз, вирішив гриби поцупити. Цуценя побачило це й кинулося на злодія. Пильнувати речі його ніхто не вчив”.
Існують різні теорії походження цієї породи. Прихильники першої вважають, що її поява стала результатом схрещування різних порід німецьких вівчарських собак, інша теорія стверджує, що це наслідок випадкового схрещування самки вівчарського собаки з вовком.
“Східноєвропейська вівчарка схожа на німецьку, - каже інструктор-кінолог Володимир Корнеля. – Різниця в тому, що “східняки” крупніші і не так “присаджені” на задні лапи. Східноєвропейські вівчарки вперше з’явилися у 1922 в Мукачевому. Угорський самець Пуллі “закохався” у самку німецької вівчарки. Цуценят, які з’явилися на світ, забракували. Але потім виявилося, що даремно. Від Пуллі, чорного волохатого здорованя, схожого на “водолаза” ньюфаундленда, песики успадкували великий зріст та міцні м’язи, від мами – таку ж зовнішність. Виведеною породою кінологи були задоволені”.
Довідка «ВЗ»
Предків німецької вівчарки згадують ще в літописах VII століття. Це були великі, сильні і витривалі собаки, які охороняли стада домашніх тварин і майно господарів. Селяни цінували їх за розум і витривалість. Переганяючи стада з весни і до пізньої осені, в день собака “намотував” до 200 кілометрів! Вовк за добу може пробігти близько 80 кілометрів. Крім того, німецька вівчарка дуже добре обороняла від сірих хижаків і навіть в бою з кабаном могла взяти верх. Поважали її і мисливці - за незвичайне чуття на борсука.
Фото автора
На фото: Німецькі вівчарки найкраще підходять для служби в армії.
Німецька Вівчарка
В перші три місяці життя цуценята німецької вівчарки схильні до стресів, тому йому потрібно приділяти спеціальну увагу, розвивати впевненість у собі. До того ж, власники розплідника допоможуть правильно підготувати собаку до виставки, допоможуть власникам радами та консультаціаямі з вирощування, дресирування і виховання щенят. тому спершу ніж купувати собаку, потрібно відповісти на питання: "Чи потрібна собака і наскільки потрібна саме німецька вівчарка? І якщо ці особливості не лякають, тоді вибір німецької вівчарки - гарний вибір. Чому в такому випадку допускається стільки помилок?
Для того, щоб врахувати в сі ці фактори і не помилитися з вибором, рекомендується брати цуценят в розплідниках. Щоб розумно зробити вибір цуценя цієї породи, слід враховувати деякі обставини: купувати цуценя краще у заводчиків, які спеціалізуються саме на німецьких вівчарка і